Filtry Atlas Filtri K

Filtry Atlas Filtri z serii K

Filtry Atlas Filtri z serii K to produkty „do zadań specjalnych”. Mimo swoich niewielkich gabarytów, posiadają wysoką wydajność. Wersje z dużymi przyłączami, nadają się do zastosowania nawet w zakładach przemysłowych.

  • Mosiężna głowica filtra nakręcana jest na klosz wykonany ze wzmocnionego polipropylenu. Maksymalne ciśnienie pracy urządzenia to 10 bar.
  • Wyprofilowane elementy klosza ułatwiają eksploatację filtra (odkręcanie i przykręcanie) podczas wymiany wkładu.
  • Wersje filtra z lejem spustowym umożliwiają ręczną regenerację wkładów strumieniem wstecznym wody bieżącej.
  • Manometry pokazują różnicę ciśnienia na wejściu i na wyjściu, dzięki czemu widać spadek ciśnienia wywołany zanieczyszczeniem wkładu.
W zależności od wielkości przyłącza – obudowy Atlas Filtri z serii K posiadają głowicę przystosowaną do wkładów z serii BX i do wkładów z serii CX.

Wkład Atlas Filtri BX do filtrów z serii K

Filtry Atlas Filtri z serii K o średnicy przyłącza 3/4″ i 1″ (zastosowania domowe) posiadają głowicę przystosowaną do wkładów BX. Cechuje je doskonała szczelność (podwójna uszczelka), łatwość wymiany oraz wysoka jakość filtracji.

Wkład Atlas Filtri CX do filtrów z serii K

Wkłady CX stosowane są dla filtrów o większym przepływie. Głowica filtrów z serii K dla wkładów CX znajduje się w filtrach z przyłączami 1 1/2″ i 2″ (rozwiązania domowe i przemysłowe). Duży rozstaw ścian wkładu zwiększa wydajność całego urządzenia.

Wzmocniona konstrukcja filtrów Atlas Filtri z serii K dodatkowo zabezpiecza urządzenie przed awarią. Zastosowanie mosiężnej głowicy polecane jest przy dużych różnicach ciśnień.

Atlas Filtri Hydra K i Atlas Filtri K DP - który filtr wybrać?

Alternatywą dla standardowych filtrów Atlas Filtri K DP są wzmocnione filtry z serii Hydra. Który rodzaj lepszy? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Jeden i drugi ma swoje zalety. Do plusów Atlas Filtri K DP można zaliczyć różnorodność zastosowań w zależności od wkładu (mechaniczne, węglowe, odżelaziające itp.). W przypadku filtrów z serii Hydra dostępne są tylko cztery rodzaje wkładów. Z drugiej strony filtry samoczyszczące można samemu regenerować. Wymagają rzadszego serwisowania, a co za tym idzie – są tańsze w eksploatacji.
Filtry Atlas Filtri Hydra K i Atlas Filtri K DP już wkrótce w sprzedaży!