Filtry Atlas Filtri Sanic

Filtry Atlas Filtri z serii SANIC

Firma Atlas Filtri chcąc zredukować ryzyko zakażenia biologicznego wody pitnej, zaprojektowała produkty ze struktury bakteriostatycznej.

W celu osiągnięcia najwyższej możliwej wydajności bakteriostatycznej firma Atlas Filtri podjęła współpracę z Microban® – światowym liderem w dziedzinie technologii antybakteryjnej.

Technologia Microban® wykorzystuje znane właściwości bakteriobójcze srebra. Reaktywne jony srebra mogą zmieniać struktury ściany komórkowej i otoczki jądrowej, dezorganizując komórkę bakteryjną. Srebro także wiąże się do bakteryjnego DNA i RNA, denaturując je i blokując replikację.

Bakteriobójcze właściwości srebra

Już w starożytności wykorzystywano bakteriobójcze właściwości srebra. Picie ze srebrnych pucharów, czy też wrzucanie srebrnej monety do mleka lub wody przedłużało trwałość i świeżość płynów. Natomiast podczas XIV-wiecznej epidemii dżumy w Europie bogaci rodzice, jako sposób na zarazę, dawali swoim dzieciom do ssania srebrne łyżeczki. W XIX wieku w Niemczech odkryto, że łagodny roztwór srebra działa odkażająco w przypadku stanów zapalnych oczu, jednocześnie nie podrażniając śluzówki. Nawet do dziś stosowane są praktyki trzymania srebrnej łyżeczki w ustach, co prowadzi do zaniku opryszczki.

Ochrona Microban® jest dodawana w procesie produkcji filtrów i wkładów Atlas Filtri z serii Sanic. Kiedy niebezpieczne drobnoustroje mają kontakt z powierzchnią obudowy i wkładu, zabezpieczenie antybakteryjne Microban® przenika przez ścianę komórek chorobotwórczych mikroorganizmów niszcząc ich funkcje, a także ograniczając ich wzrost i namnażanie się.

Rozwój bakterii przy użyciu technologii Microban® i bez niejWykres skuteczności Microban

Skuteczność działania technologii Microban® Wykres skuteczności Microban

Cząsteczki Microban

Technologia Microban® wykorzystuje produkty organiczne z rodziny triklosan. Triklosan to związek chemiczny z grupy chlorowanych fenoli, stosowany jako środek przeciwgrzybiczy i bakteriobójczy. Jest to bezwonny, bezsmakowy bezbarwny składnik dodawany do struktury molekularnej polimerów. Ochrona Microban® jest już od dawna testowana i poddawana certyfikacji. W Europie posiada certyfikat BPD, a w USA świadectwo FDA dla aplikacji, w których występuje. Wykazano, że Microban® jest w stanie zmniejszyć aż o 99,9% poziom bakterii, które są przyczyną zanieczyszczeń i wzrostu zakażeń.
Atlas Filtri Sanic dla domu – filtracja wody pitnej, zabezpieczenie armatury sanitarnej, bojlerów, pralek oraz innych instalacji.

Atlas Filtri Sanic dla przemysłu – prefiltracja, ochrona pomp, systemów grzewczych i zmiękczaczy, oraz membrany osmotycznej.

Filtr Atlas Filtri Sanic 10 caliObudowa filtra Atlas Filtri z serii Sanic o wysokości 10 cali. Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Klosz przystosowany jest do wkładów Atlas Filtri z podwójną uszczelką.

Sprawdź cenę